رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

احزاب با بسترسازی مشارکت حداکثری موجب اقتدار کشور می‌شوند


1 دى, 1398 - 10:21 -- کارشناس۱
دبیر ستاد انتخابات استان قزوین:

احزاب با بسترسازی مشارکت حداکثری موجب اقتدار کشور می‌شوند

احزاب با بسترسازی برای حضور آگاهانه و مشارکت حداکثری در انتخابات آینده می‌توانند ضمن امید آفرینی در جامعه، موجب اقتدار و اعتبار کشور در عرصه بین‌المللی شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

دبیر ستاد انتخابات استان قزوین در خصوص اهمیت نقش احزاب در انتخابات افزود:احزاب در نظام‌های مردم سالار نقش تعیین کننده‌ای در جابه جایی و توزیع قدرت دارند و موجب اعمال حاکمیت مردم در ارکان مختلف نظام سیاسی می‌شوند.
اسدالله حمزه‌ای گفت:احزاب به عنوان کنشگران سیاسی در فرایند تحرک و نشاط جامعه نقش آفرین هستند و تحرک و فعالیت آنها به ویژه در ایام انتخابات در میزان مشارکت سیاسی جامعه موثر است.
این مسئول با تبیین نقش انتخابات در عرصه سیاسی کشور، اضافه کرد:این رویداد بزرگ سیاسی به عنوان ابزاری است که به وسیله آن می‌توان اراده شهروندان را در شکل‌گیری نهادهای سیاسی و تعیین متصدیان اقتدار کشور مداخله داد.
وی افزود:بر همین اساس احزاب چون از ظرفیت و پتانسیل مناسب برای بسیج و تهییج افکار عمومی برخوردارند می‌توانند مشارکت توده‌ای مردم را به مشارکت فعال در عرصه انتخابات تبدیل نمایند.
این مسئول گفت: احزاب با ایجاد انگیزش، فرصت‌هایی را برای معرفی نامزدها و برنامه‌هایشان و نیز ائتلاف گروه‌های سیاسی جهت رقابت‌های قانونی و ضابطه‌مند فراهم می‌کنند تا مردم جامعه مشارکتی فعال در این زمینه داشته باشند.
حمزه‌ای گفت:در این مقطع کنونی، نقش و کارکرد احزاب برای نظام سیاسی بسیار جدی و سرنوشت ساز است و آنها می‌توانند با ایجاد شور و حماسه، حضور مردم را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به منصه ظهور رسانده تا یک بار دیگر این حضور در تاریخ انقلاب ماندگار شود.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری قزوین اظهار داشت:۱۱۶ حزب سیاسی و هشت جبهه حزبی دارای مجوز قانونی از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشور هستند و در مجموع ۴۸ حزب در استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند.