رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضیا آباد از غنی ترین بخش های استان است


20 آبان, 1398 - 08:32 -- omrani
مدیرکل دفترامور روستایی و شوراها:

ضیا آباد از غنی ترین بخش های استان است

مدیر کل دفتر روستایی بیان کرد:بخش ضیاء آباد به لحاظ وجود محصولات کشاورزی و باغی، ظرفیتهای گردشگری و معادن از غنی ترین بخش های استان می باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

‍اکرم نجفی خبر داد: ‍ همایش دهیاران بخش ضیاءآباد شهرستان تاکستان با حضور نجفی مدیرکل، معاونین و کارشناسان دفتر امور روستایی و شوراها، رحمانی بخشدار و مسئولین امور مالی و فنی دهیاریها برگزار شد.
وی گفت: در این جلسه ضمن تبیین اصلاحیه آئین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی، امور مالی شوراهای اسلامی و نحوه انتخاب دهیار، مصوب بیستم شهریور ماه سالجاری و سایر دستورالعملها و شیوه نامه های ابلاغی مربوط به حوزه کاری دهیاریها، کلیه مسائل و مشکلات دهیاران به ویژه در حوزه حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند روستایی مطرح و راهکارهایی برای رفع آنها بیان شد.
نجفی در ادامه گفت:طی سالهای اخیر با اقدامات و تلاشهای صورت گرفته به ویژه در زمینه بهسازی معابر و مدیریت پسماندها، گازرسانی به روستاها و  بهبود آنتن دهی موبایل و اینترنت مسیر حرکت به سمت توسعه روستاها هموارتر شده است.
وی همچنین با اشاره به وضعیت اقتصادی حال حاضر و اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشور، بهترین راه مقابله را نگاه به ظرفیتهای داخلی و استفاده بهینه از منابع و امکانات برشمرد و در این راستا از دهیاران خواست با ساماندهی و یا فروش ماشین آلات فرسوده و مازاد خود و همچنین رایزنی با ادارات جهت استفاده از ساختمانهای بلااستفاده موجود در روستاها در این‌مسیر گام‌بردارند.
مدیرکل امور روستایی و شوراها در پایان با قدردانی از زحمات و تلاشهای دهیاران، اعلام کرد که درجه بندی دهیاریهای استان اخیراً توسط اداره کل امور روستایی انجام شده و بلافاصله پس از تائید توسط وزارت محترم کشور به فرمانداریهای تابعه جهت اجرا ابلاغ خواهد گردید.