رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استحکام بخشی در تصمیمات هیات های حل اختلاف شوراها ازاهداف مهم است


19 آبان, 1398 - 15:02 -- omrani

استحکام بخشی در تصمیمات هیات های حل اختلاف شوراها ازاهداف مهم است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها بیان کرد: ایجاد رویه های حقوقی و ایجاد انسجام و استحکام بخشی در تصمیمات هیات های حل اختلاف شوراها از اهداف نشست های هم اندیشی می باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


صالحی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در نشست هم اندیشی و آموزشی هیاتهای حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای اسلامی بیان کرد: ایجاد رویه های حقوقی و انسجام و استحکام بخشی به تصمیمات هیات های مذکور هدف تشکیل این نشست بوده و این موضوع در راستای صیانت ازجایگاه شوراها و اجرای قانون اساسی  می باشد. 
این نشست با حضور مدیرکل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستای وزارت کشور، نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی ، دادستان ،فرمانداران تابعه استان  و اعضای هیاتهای حل اختلاف استانی و شهرستانی گردید . صالحی در این نشست ضمن بیان دلایل برگزاری این کارگاه مشورتی و آموزشی افزود:نظارت بر عملکرد شوراها یک مسئله  مهم بوده که در راستای صیانت و حمایت از شوراها صورت می پذیرد و در این مسیر اصلی ترین رکن ناظر بر شوراهای اسلامی هیات های حل اختلاف استانی و شهرستانی می باشد که بر اساس ماده 89 قانون شوراهای اسلامی کشور و به منظور رسیدگی به شکایات و انحراف شوراها تشکیل میگردد.وی ادامه داد: از مهمترین  تخلفات و انحرافات شوراها را میتوان به خودمحوری،عدم تعامل درون گروهی ،عدم تشکیل جلسات شورا،دخالت در امور جاری شهرداری و عدول از وظایف قانونی اشاره نمود.
در پایان وی ابراز امید واری کرد برگزاری کارگاه آموزشی مذکور منجر به ایجاد وحدت رویه صحیح عملکرد و اقدامات هیاتهای مذکور در سطح استان گردد.