رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین معارفه شد 


30 مرداد, 1398 - 14:58 -- روابط عمومی ۲
با حضور معاون وزیر؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین معارفه شد 

در مراسمی با حضور استاندار قزوین و معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد حسین اسماعیلی به عنوان مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین معرفی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

در مراسمی با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار، فقیه زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری قزوین ضمن تجلیل از خدمات حجت الاسلام مهدی حسینی مدیر کل سابق، محمد حسین اسماعیلی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین معرفی شد.
مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم اظهارداشت: فرهنگ پشتوانه اقتدار ایران اسلامی است وتنوع خرده فرهنگ ها و سنتهای متعدد در کنار وحدت و انسجام قومیت ها به هویت ما غنا بخشیده است.

وی بیان کرد: آنچه زیباتر است این که در عین تکثر شاهد وحدت اقوام هستیم و در این میان صیانت از  فرهنگ یک رسالت همگانی است و اداره ارشاد نیز خود را مکلف می داند در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشد.

اسماعیلی تصریح کرد:قزوین به عنوان دیار علم و دانش و اجتهاد، سرزمین شهادت و و ایثار است و بزرگانی چون شهید بابایی، لشکری و مرحوم ابوترابی و در عرصه شعر و ادب و هنر با وجود میر عماد و استاد امیرخانی به عنوان پایتخت خوشنویسی می درخشد.

وی اضافه کرد: قزوین همچنین خواستگاه شعر و آواز و ادب است و شخصیت هایی چون عارف قزوینی، علامه دهخدا افتخار این خطه است وئ ما با اتکا به آنها می توانیم کارهای فاخری را انجام دهیم.

اسماعیلی یادآورشد: وجود ۲۱۰۰ محوطه و اثر تاریخی بیانگر غنای تاریخی این سرزمین است و قزوین به عنوان دروازه بهشت باید بتواند بستر تولید و غنای فرهنگ و هنر و ادب کشور نیز باشد.

وی بیان کرد: اداره ارشاد در کنار سایر نهادهای فرهنگی برای رشد و اعتلای فرهنگ استان و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برنامه ریزی کرده و گام برخواهد داشت و در این راه نیازمند همراهی همه اهالی فرهنگ و رسانه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: سند توسعه فرهنگی استان تدوین و عملیاتی خواهد شد و این مهم با انسجام درونی و تعامل بیرونی و با کمک هنرمندان و رسانه ها محقق خواهد شد.

وی اظهارداشت: با کمک شخصیت های دینی و مراکز دینی و انقلابی و دانشگاهی باید با انسجام حرکت کنیم و به عنوان متولی گفتگوهای فرهنگی در حوزه های مختلف تلاش خود را بیشتر خواهیم کرد.

اسماعیلی یادآورشد: صیانت از هویت فرهنگی و ترویج سبک زندگی اسلامی، تولید آثار هنری، تبیین نقش فرهنگ و هنر استان در کشور با رهبرد ۱۰ گانه از اهداف و برنامه های ما در مدیریت جدید است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین افزود: اجرای راهبردهای ده گانه با احیای نقش ارشاد در دستور کار است و در این زمینه ارتقای جایگاه ارشاد از تصدی گری به تسهیل گری و هدایت، حمایت از تولیدات ارزشمند هنری، توسعه تشکلهای تخصصی و واگذاری کارها به بخش خصوصی، تعامل با نهادهای فرهنگی، تقویت فعالیت های قرآنی و تعامل با استان های همجوار و تاکید بر اخلاق گرایی، قانون مداری و دوری از سیاست زدگی، توسعه زیرساخت های فرهنگی در همه نقاط و آموزش و برنامه محوری در سرلوحه برنامه ها قرار دارد.   

اسماعیلی بیان کرد: در برنامه یک ساله، میان مدت سه ساله و بلند مدت ۵ ساله تلاش می کنیم در اعتلای فرهنگ و هنر استان گامهای موثری برداشته شود.  

در ادامه ضمن تقدیر از خدمات حجت الاسلام حسینی مدیرکل سابق، محمد حسین اسماعیلی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین معرفی شد.  

اسماعیلی متولد شهر قم و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک از دانشگاه آزاد قزوین می باشد که پیش از این در معاونت هنری و سینمایی اداره کل ارشاد اسلامی استان تهران خدمت کرده است.

همچنین ریاست اداره ارشاد ورامین و عضویت در کارگروه شعر و موسیقی اداره ارشاد تهران، مدیریت فرهنگ سرای رازی و مدیریت هنرستان موسیقی تهران از دیگر سوابق وی است.