رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نشست مشترک دهیاران و مدیران،زبان مفاهمه را تقویت می کند


21 مرداد, 1398 - 14:54 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

نشست مشترک دهیاران و مدیران،زبان مفاهمه را تقویت می کند

فرماندار آوج گفت:نشست مشترک دهیاران و مدیران،زبان مفاهمه را تقویت و هم افزایی ها را بیشتر می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فرماندار اوج در نشست مشترک دهیاران دهستان کلنجین با مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان در سخنانی گفت با احصای مشکلات و اقدامات انجام شده می توان ارزیابی منصفانه ای از عملکرد دستگاهها بدست اورد و در این جلسات اگر ده درصد مشکلات پیگیری و مرتفع گردد کار بزرگی صورت گرفته است.
ایشان افزود:دهیاران همراه از مسئل و مشکلات سخن می گویند و مدیران از فعالیت های انجام شده و برگزاری اینگونه نشست ها می تواند به درک و فهم مشترک از موضوعات و هم افزایی بیشتر در جهت توسعه مناطق کمک کند.
علیرضایی گفت:با توجه به شرایط خاص و منابع و اعتبارات محدود دولت و مشکلات فرا منطقه ای کشور باید زبان مفاهمه و نگاه وحدت امیز و همدلانه را نسبت به یکدیگر تقویت کنیم.
علیرضایی اظهار داشت.اگر سیستم مدیریتی فعال و هوشمند باشد و برنامه ها و اقدامات بر اساس طرح آمایش،اولویتها و برنامه ها و اسناد بالادستی پیش برود دیگر نیازی به متوسل شدن به مراکز قدرت،توصیه ها و روابط غیر رسمی وجود ندارد  و در چنین شرایطی مردم هم به این سیستم اعتماد می کنند.
فرماندار آوج افزود: شیوه دیگر این است که از اعتماد مردم به این سیستم کاسته شود و مردم و مدیران محلی اعم از دهیاران و شوراها به طور دائم به دنبال ارتباط با مراکز قدرت و اخذ پاراف مقالات بالادستی باشند و با سفارشات و تماس تلفنی مسئول رده بالا کار ها پیش برودکهباید اذعان کرد این روش اشکال دارد و سیستم را دچار مشکل می کند.
وی ادامه داد: برگزاری این جلسات مشترک  می تواند در پیگیری امور موثر باشد و با افزایش همدلی ها و درک و شناخت عینی از مشکلات و امکانات،روند توسعه مناطق را تسریع و تسهیل کند.
ایشان افزود:هدف همه ما خدمت به مردم و افزایش رضایتمندی انهاست لذا باید انتظارات دهیاران و شوراها معقول و متناسب با شرایط باشد.
فرماندار تاکید کرد . دهیاران و شوراها باید پیگیر امور باشند چرا که اگر نمایندگان افکار عمومی چرت بزنند. مدیران به خواب اصحاب کهف خواهند رفت.
علیرضایی گفت: با برگزاری این گونه نشستها موضوعات پیگیری خواهند شد و مدیران موظف هستند گزارشی از اقداملت خود را درخصوص مصوبات این جلسات ارائه کنند.
فرماندار اوج در ادامه اظهار داشت:برای توسعه و پیشرفت شهرستان آوج باید مدیران استانی را با جنوب استان آشتی بدهیم و از انها بخواهیم در جذب سرمایه گذار در مناطق محروم استان با تسهیل در امور و دادن امتیاز به انها این روند تسریع و تقویت کنند.
ایشان با تاکید بر تقویت گردشگری در شهرستان، تبلیغات محیطی را بسیار موثر دانست و از دهیاران خواست با اصلاح تابلوهای ورودی روستا که سمبل و نمادی از جاذبه ها و ظرفیت های روستا است در این خصوص فعالانه ورود کرده و این مهم را عملیاتی کنند.
گفتنی است در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات و مسائل و مشکلات روستاها توسط دهیاران مطرح و در ادامه روسای ادارات پس از بیان توضیحات به تشریح برنامه ها و اولویت های خود در دهستان خرقان شرقی پرداختند.