رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

خبرنگاران با نقد خود موجب پویایی دستگاه ها می شوند


20 مرداد, 1398 - 11:33 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین تاکید کرد:

خبرنگاران با نقد خود موجب پویایی دستگاه ها می شوند

استاندار قزوین گفت: خبرنگاران منصف با نقد سازنده و متعهدانه می توانند موجب اصلاح رفتارهای اشتباه مدیران و پویایی دستگاه اجرایی شوند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"عبدالمحمد زاهدی" در مراسم تجلیل ازخبرنگاران  اظهار داشت: از اتاق بازرگانی استان قزوین بویژه جناب آقای بخشنده و عبدیان  به عنوان یک تولید کننده و صادر کننده نمونه که در کنار کار و تولید، مسئولیت اجتماعی را درک کرده و در  ورزش و کارهای خیر کارهایی می کند که نامش دیده نمی شود تشکر و قدردانی می کنیم که امروز یاد خبرنگاران هم بودند.
 
وی اضافه کرد: وقتی یک تولید کننده موفق فقط نگاه اقتصادی ندارد و با رویکرد اجتماعی وارد امور مشارکتی دو خیرخواهانه شده و در هیچ عرصه ای رسالت خود را فراموش نکرده برای ما یک الگو محسوب می شود.
زاهدی در این مراسم گفت: امروز همه مسئولان دولتی صحبت کردند و ای کاش خبرنگاران هم مسائل خود را می گفتند و حال که اینگونه نشده و فقط ما صحبت کرده ایم بی مناسبت نمی بینم که از زبان خبر نگاران چند نکته ذرا یادآوری کنیم.
وی گفت: نه به عنوان استاندار بلکه از جایگاه یک خبرنگار باید اذعان کرد شرایط خبر رسانی سخت است و خبرنگاران در کار خبر و اطلاع رسانی سعی می کنند امانتدار باشند، نقاط مثبت و ضعف را بگویند و رفتار مدیران را نقد کنند، به اسرار حتی شخصی ما هم پی می برند اما هر جا منافع ملی ایجاب کند آن را نمی گویند و شاید آنها هم گاهی در انتشار خبر اشتباه کنند که نباید ناراحت شویم.
استاندار قزوین بیان کرد: سرعت خبر که بالا برود اشتباه خبرنگاران بیشتر می شود اما همه ما هم باید حساسیت کار خبرنگاران را درک کنیم و به آن اهمیت دهیم.
وی اظهارداشت: گاهی یک خبر می تواند حیثیت یک مدیر را نابود کند لذا باید جایگاه آن را بشناسیم و از این ابزار برای انعکاس توانمندی های خود استفاده کنیم و اگر نقد و انتقادی هم می شود و از نقاط ضعف مدیری گفته می شود نگران شویم بلکه ان را برای پویایی خود و دستگاه مربوطه مورد استفاده قرار دهیم.
در این مراسم که با همکاری استانداری، شرکت شهرک های صنعتی، اتاق بازرگانی و نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد از فعالان رسانه ها در حوزه تولید و صادرات و مدیران روابط عمومی دستگاهها تجلیل شد.
مراسم تجلیل از خبرنگاران  با حضور زاهدی استاندار، خلخالی مشاور عالی هوافضای سپاه پاسداران، عمرانی معاون قضایی دادستان کشور، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استانداری، داود محمدی و سیده حمیده زرابادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی، مهدی عبدیان نایب رئیس اتاق، جمعی از خبرنگاران رسانه های گروهی در یکی از شرکت های نمونه صادرکننده در شهرک صنعتی کاسپین قزوین برگزار شد.