رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هم افزایی نخبگان؛نقطه آغازین روند توسعه کشور است


4 بهمن, 1397 - 12:29 -- روابط عمومی 3
مدیرکل دفتر سیاسی استانداری قزوین:

هم افزایی نخبگان؛نقطه آغازین روند توسعه کشور است

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری قزوین گفت:هم افزایی نخبگان سیاسی، فکری و اقتصادی، نقطه آغازین توسعه و پیشرفت کشور خواهد بود

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صفر فضلی مدیر کل سیاسی ،انتخابات وتقسیمات کشوری در نشست هم اندیشی دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و اعضای شورای حزب " خانه پرستار " که در محل سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی ،امنیتی واجتماعی برگزار گردید اظهار داشت: کار اصلی حزب، نقد قدرت است و از نظر خودش می خواهد از حقوق مردم دفاع کند و حرف آنها را به بدنه حکومت منتقل نماید و در نهایت خود را به کانون قدرت نزدیک کند، افرادی که در احزاب فعالیت می کنند یک سر وگردن از افراد دیگر بالاتر هستند چراکه به سایر مسایل جامعه نیز توجه دارند و نسبت به آینده کشور دلسوزند.

وی افزود: ما برای کار جمعی و کار حزبی تربیت نشدیم و از غرب که حزب در آنجا فعالیت خود را شروع کرده فاصله بسیار زیادی داریم و بالطبع برای رسیدن به نقطه مطلوب باید بیشتر تمرین کنیم و البته احزاب برای اینکه اثرگذار باشند باید ارگان داشته باشند، باید روزنامه، هفته نامه، ماهنامه و فصلنامه داشته باشند.

 مدیرکل دفتر سیاسی استانداری قزوین گفت: حکومت با احزاب سه نوع برخورددارد، برخی حاکمان به اصطلاح حزب خوار هستند به این معنی که تلاش دارند فعالیت های حزبی را سرکوب نمایند، برخی دیگر حزب جار هستند به این معنی که تلاش می کنند احزاب مختلفی را ایجاد کنند و البته این تعدد باعث کاهش کارایی و اثرگذاری احزاب می شود، دسته سوم اما حزب خواه هستند یعنی تلاش می کنند افرادی که صاحب فکر، ایده و اندیشه هستند را به کارهای حزبی متمایل نمایند تا به آنها در تصمیم گیری ها کمک کنند.

وی اظهار داشت: سه گروه صاحبان ثروت یا نخبگان مالی، صاحبان قدرت یا نخبگان سیاسی و صاحبان فکر و اندیشه یا  نخبگان فکری در کشور وجود دارند که اگر این سه گروه به هم نزدیک باشند و در یک راستا حرکت کنند، نقطه آغازین پیشرفت و توسعه در کشور خواهد بود.

فضلی در خاتمه اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته نشست های هم اندیشی با کلیه احزاب وفعالین برگزار و نظرات وپیشنهادات این احزاب در راستای بهبود امور استان مورد استفاده وبهره برداری  قراربگیرد و تاکید نمودندکه با کمک یکدیگر باید زمینه وبستر لازم  برای نهادینه کردن گفتگو در بین جریان ها وتشکل های سیاسی مختلف را فراهم آوریم.

در ادامه  شریفی مقدم دبیرکل حزب خانه پرستار ضمن تشکر از مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری بابت برگزاری  نشست های هم اندیشی با احزاب استان، اظهار داشت: از 256 حزب موجود در کشور91 حزب خود را با قانون جدید تطبیق دادند که خانه پرستار هم جزو 91 حزب قانونی است. وی احزاب را صدای مردم دانسته که با نقد شان بسیاری از بستر های سیاسی،اجتماعی را دگرگون می کنند اگر احزاب به کار گرفته شوند می توانند سلامت جامعه را تضمین کنند و باید از نظرات ومشورت با احزاب در تصمیم سازی ها استفاده شود.

اما در بحث سلامت که از الویت دولت ها در دنیا است ما حرف داریم  واعتقاد داریم که در حوزه سلامت می توانیم مدیریت کنیم .دبیر کل خانه پرستار در خاتمه به بحث نداشتن پشتوانه مالی وهمچنین نداشتن جا ومکانی برای دفتر و...مطالبی بیان نمودند.

و ایرانی دبیر حزب خانه پرستار در این نشست ضمن تشکر از مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری بابت برگزاری  نشست های هم اندیشی با احزاب استان، گزارشی از فعالیت حزب خانه پرستار ارائه ودر ادامه افزودند احزاب در کشور ما دیده نمی شوند  انتظاری که ما داریم این است که معاون پرستاری با نظر مشورتی خانه پرستار انتخاب شود چرا که 60درصد کادر درمان پرستار هستند ولی یک نفر پرستار در هیات مدیره علوم پزشکی حضور ندارد  ودولت باید از احزاب حمایت کند چرا که احزاب می توانند در امنیت اجتماعی تاثیرگذار باشند.

 ودرادامه اعضای محترم شورای مرکزی حزب آقایان ابراهیمی، قناعت، نقدی، باجلان، آقاعلی، نصیری ،علیرضایی ،اسماعیلی وسرکارخانمها  آذردل، حمزه ای،  کامل زاده و هاشم خانی در راستای تقویت و بهاء دادن واحیای جایگاه احزاب، استفاده از نظرات وپیشنهادات آنان، و رفع محدودیت های مالی موجود برای احزاب و فعالیت حزبی ،داشتن تریبون ،نشریه ، مجله، شناساندن جامعه پرستاری ،دیده شدن در تمام مواقع نه فقط در بحران ها ،برگزاری مستمر جلسات مطالبی بیان نمودند.