رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دانشگاه نه یک مسئله؛ بلکه راه حل است


4 دى, 1397 - 08:22 -- روابط عمومی 3
مدیرکل دفتر سیاسی استانداری قزوین:

دانشگاه نه یک مسئله؛ بلکه راه حل است

مدیرکل سیاسی استانداری قزوین گفت:دانشگاه نه یک مسئله؛ بلکه راه حل بسیاری از مشکلات اساسی کشور در بخش های مختلف است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صفر فضلی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری قزوین در نشست هم اندیشی با شورای مرکزی تشکل دانشجویی انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) قزوین اظهاد داشت: در گذشته جلسه ای با تشکل های دانشجویی برگزار نشده و در این رابطه سابقه ای وجود ندارد ولی رویکرد جدید دفتر این است که به صورت منظم جلساتی با تشکل های دانشجویی دانشگاههای استان برگزار نماید .

وی افزود: دانشجویان، دفتر سیاسی را مامنی برای بیان نظرات و دیدگاه های سیاسی خود بدانند تا از ایده ها و خلاقیت های دانشجویان  استفاده شود

وی افزود: برخی دانشگاه را مسئله و مشکل می دانند ولی دانشگاه مسئله نیست، دانشگاه راه حل است و بسیاری از مسائل کشور می تواند با تکیه بر دانشگاه و نیروی جوان و پرانگیزه آن حل شود.

وی تاکید نمود: دانشجو باید فعال باشد، نه تنها در آموزش و یادگیری، بلکه در سایر امور مربوط به دانشگاه وهمچنین مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه نیز باید فعال و تاثیرگذار باشد و یکی از ویژگی های عناصر سیاسی که در تشکل های دانشجویی فعالیت می کنند این است که با همه دانشجویان در ارتباط هستند و مطالبات همه اقشار جامعه و بخصوص قشر فقیر جامعه را به خوبی درک می کنند و برای آن برنامه دارند.

در این جلسه حبیبی دبیر تشکل اسلامی انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این جلسه اظهار داشت: نهاد های مدنی حائل بین مردم و حاکمیت هستند که می توانند مسائل و مشکلات مردم را به گوش حاکمان برسانند که متاسفانه این نهادها تضعیف شده اند.

وی در خصوص موانع فعالیت تشکل های دانشجویی، به عدم استقلال دانشگاه در برابر سایر دستگاه ها و نهاد ها، شاغل بودن دانشجویان، مشکلات صنفی دانشجویان و وقت کافی نداشتن برای پرداختن به این مسائل اشاره نمود.

در ادامه آقایان رامین نیکو متین و محمدحسین اسدی از اعضای تشکل اسلامی انجمن فرهنگ و سیاست به بیان نظرات خود در رابطه با موانع فعالیت تشکل های دانشجویی از جمله ترس دانشجویان نسبت به فعالیت سیاسی و هزینه های زیاد آن برای دانشجو که سابقه تاریخی هم دارد پرداختند.